Site Overlay

Specifikace produktů

Zavlažovací vaky ke stromům TREE BAG tvoří nezávislý systém kapkové závlahy, kdy je vak ručně naplněn závlahovou vodou a ta je poté postupně uvolňována přímo ke kmenu stromu či keře v řádu hodin. Použití vaku tak šetří náklady za automatický závlahový systém či ho nahrazuje v lokalitách, kde je jeho použití nevhodné či nemožné. Zároveň zavlažovací vaky umožňují značnou úsporu času obsluhy. Není potřeba závlahovou vodu vlévat postupně ke stromu s ohledem na infiltraci, o pomalou a rovnoměrnou distribuci se postarají kapkovací otvory.

Používají se pro nově vysazené či vzrostlé stromy a keře v období sucha. Použití je obvyklé jak v parcích či na veřejných plochách, tak na zahradách.

  • Vaky jsou vyrobeny z odolného PVC.
  • Maximální objem vaků: CLASSIC 110 l, MAX 150 l, RING 60 l.
    Maximálního objemu dosáhnete rozepnutím vaku.
  • Efektivní objem vaků cca: CLASSIC 50 l, MAX 90 l, RING 60 l.
    Efektivní objem je závislý na průměru kmenu, kolem něhož je obepnut.
  • Vak doporučujeme používat pro kmeny do průměru 15 cm. U větších průměrů je možné umístit vak k podpůrnému kůlu či pomocí zipu spojit dva a více vaků dohromady. Vak RING je vhodný pro kmeny do průměru 20 cm a lze použít i pro nízko větvící dřeviny.
  • Doba vykapávání se pohybuje kolem 5–7 hodin.
  • Barva vaků CLASSIC a MAX je zelená, s černým zipem. Dvakrát úchyt pro snadnou manipulaci. Vaky RING jsou hnědé, s úchytem a zpětným ventilem pro snadné plnění.

Vaky plňte filtrovanou vodou bez mechanických nečistot!

Pozor na zaměňování maximálního a efektivního objemu vaku! Pouze efektivní objem je skutečně využitelný a dopravený ke stromu! Někteří prodejci uvádějí pouze maximální objem vaků a vytvářejí dojem, že nabízejí víc, než ostatní!!!

Copyright © 2022 . All Rights Reserved. | Chique by Catch Themes